Arkusze Maturalne pdf

Nie daj sobie wmówić, aby robić je dopiero po przerobieniu materiału. Im szybciej, tym lepiej. Zadania, których nie umiesz, możesz zostawić jak już będziesz umiał, lub za rączkę zrobić je z kluczem – druga metoda sprawi, że do Twojej głowy zaczną być wrzucane kolorowe cegiełki, które wraz z upływem czasu (zadań) zbudują w Twoim umyśle majestatyczny, trwały zamek. Pierwsza metoda będzie lepsza, jeśli zależy Ci na poznawaniu nowego działu od strony teorii, a dopiero potem sprawdzaniu się w zadaniach. Wybierz co dla Ciebie lepsze.

            Moim zdaniem nie warto robić arkusze sprzed 2005, nawet 2006 roku. Matura powoli zaczyna zmieniać swoje zadania od około 2010 roku, ale zacznij robić tę parę lat do tyłu, aby wyrobić sobie pewne schematy i sprawdzić się w problematycznych zadaniach, które również występowały wcześniej.

Arkuuuuuuusze

Jakie arkusze robić? Wszystkie! A tak na serio to… tak, zrób wszystkie. Nawet owiane złą sławą arkusze z Operonu. Nie musisz na nie potem patrzeć, ale dla własnego spokoju zrób. Chyba, że kiepsko u Ciebie z czasem, wtedy niekoniecznie. Arkusze z CKE, majowe, czerwcowe, sierpniowe, OKE Poznań, Kraków i inne, Nowa Era, WSiP – wszystkie bardzo dokładnie od 2015 roku, co do wcześniejszych lat – jak wspominałam, zależy od czasu i jak się czujesz, ale tak od 2009-2010 to trzeba zacząć. W późniejszym czasie (marzec) zaczęłam drukować te sprzed 2009, ale zdałam sobie sprawę, że to niekoniecznie musi mieć sens i ich ostatecznie nie zrobiłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *