Rozprawki matura polski

Jakie książki/filmy/seriale mogę użyć do rozprawki: Czy wejście w dojrzałość, dorosłość oznacza początek nudy czy barwnego życia?
Polski ma ktoś sprawdzona rozprawkę z tego tematu TEMAT ROZPRAWKI Gotowość Polaków do zrywu narodowego. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie w oparciu o zamieszczony fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, całość utworu oraz inny tekst kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.

Tematy rozprawek

Czy zakończenie bardzo wpływa na punktacje rozprawki ? Można dostać za nie 0 pkt czy cis takiego jeśli się złe napisało ?
Czy egzaminator przed wyzerowaniem rozprawki z powodu złej tezy czyta ja ?
Witam takie pytanko ktoś coś jakieś wypracowania/rozprawki/ interpretacje ? Byłbym mega wdzięczny … na zobacz odpowiedzi rozprawka najlepiej

Matura język polski:Matura język polski: ^^ Tak pomyślałam że może komuś się przyda, mogę spróbować sprawdzić Wasze rozprawki ^^ Sama podchodzę do rozszerzenia w tym roku, więc nie mam doświadczenia jako egzaminator, ale może coś będę w stanie podpowiedzieć nie wiem czy uda mi się ocenić wszystkie (jeśli będzie zainteresowanie)
Siemka, miałby ktoś może przykładowe rozprawki na maturę również mam pytanie o to jaki film polecacie zobaczyć, by móc później użyć go do argumentu?

Rozprawki język polski gotowe
[quads id=11]

Mam pytanie odnośnie rozprawki: Czy to jak tekst z polecenia odnosi sie do tematu determinuje jak powinna wyglądać moja teza? jeśli np tekst będzie odwoływał się negatywnie do zjawiska z polecenia, muszę znaleźć inne teksty, które mają takie samo stanowisko jak w tekście załączonym do zadania?

Widziałam, ze ktoś pytał o rozprawki maturalne na paru grupach, zęby sobie przeczytać jako wzór, jak cos to ja mam swoja z podstawy napisana na 70 procent i z rozszerzenia na 72 procent, sprawdzała moja nauczycielka polskiego, która jest egzaminatorka. Nie chce upubliczniać na grupie, ale jak ktoś potrzebuje to śmiało piszcie NA zobacz odpowiedzi rozprawka
Polski, mam szybkie pytanko. Jeśli temat rozprawki brzmi: „Czy można kierować miłością przy pomocy rozumu?” i załączony tekst jest fragmentem Romeo i Julii, to mogę odwołać się również do np miłości braterskiej, do rodziny itp czy muszę zostać przy temacie miłości kochanków?

Matura język polski: Czy ma ktoś schemat pisania rozprawki na rozszerzeniu? Czy w pierwszym akapicie piszemy i tezę i swoje stanowisko, tak jak widziałem na jakiejś stronie, czy lepiej tezę w osobnym a swoje stanowisko w osobnym akapicie?
Matura język polski:! Potrzebuje pomocy z argumentami i dobrym sformułowaniem rozprawki. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Bardzo pilne!

materiały z języka polskiego: kochani, czy ktoś z was pisał rozprawkę na 1 lub 2 temat załączony na zdjęciu? Potrzebuje pilnie rozprawki na te tematy. Jeżeli ktoś ma i chce się podzielić zapraszam na zobacz odpowiedzi rozprawka. Z góry bardzo dziękuje!
Pytanie dotyczące rozprawki: Czy tezą na pytanie “czym dla człowieka jest wolność?” może być: “Wolność dla każdego człowieka jest czymś innym.” lub “Wolność postrzegana jest różnorako.”? Zawsze uczono mnie, ze w tezie trzeba pisać czym jest konkretnie, stad moje pytanie

Czy mogłabym prosić o ocenienie wstępu do rozprawki na temat „jak może zachować się człowiek w sytuacji odosobnienia”
Jakie są błędy najłatwiejsze do popełnienia podczas pisania rozprawki, na czym najłatwiej dostać 0 pkt. Pytam, dlatego że na j. polskim bardzo często dostawałem 0 za jakiś karygodny błąd i bardzo zależny mi zęby ktoś tu wypisał takie najbardziej podstawowe błędy ktore moga pogrążyć cala maturkę. Z góry dzięki )
Znacie jakieś strony godne polecenia, jeśli chodzi o przykładowe rozprawki? Albo może ktoś mógłby mi przykłady rozprawek wysłać?

Gotowe rozprawki
[quads id=11]

Macie może jakieś przykładowo dobrze napisane rozprawki, które moglibyście mi wysłać?
Poleci ktoś jakąś wciągająca książkę, która może przydać się też do rozprawki na maturze?
Witam Potrzebuje pomocy przy pisaniu rozprawki. Czy ktoś byłby w stanie pomoc, wesprzeć?
Pomógł by ktoś napisać wstęp do rozprawki na temat “Czy człowiek zniewolony jest w stanie zachować godność? ”
Potrzebuję pomocy w argumencie do rozprawki: “Jakimi środkami językowymi autorzy mogą opisywać groźne żywioły? “.

Muszę się tu odwołać do Chłopów z tomu I, ale nic nie przychodzi mi do głowy Może ktoś z was jest w stanie mi pomóc?
Jakie argumenty pasują do rozprawki “czy człowiek może w pełni poznać samego siebie” Z góry dziękuje za pomoc
Matura język polski: Mam problem ze znalezieniem argumentów (przykładów z lektur) do rozprawki na temat: Czym może być dla człowieka kontakt ze sztuką?
materiały z języka polskiego: Ma ktoś rozprawki napisane na ponad 90% i chciałby mi przesłać? Nieważne na jaki temat, chodzi o stylistykę
Matura Próbna Operon ,,Lalki ” nie odpuszcza. Jakie przykłady podaliście do rozprawki ,,czy powrót do domu uszczęśliwia ”
Prosicie o przykładowe rozprawki maturalne Postaram się wrzucać prace ze sprawozdań CKE, które zostały poddane analizie i dobrze ocenione

Zobacz gotowe rozprawki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *