Poprawka z matury kilka pytań

Pytanie od mojej koleżanki odnośnie poprawki z matury.

Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że nie zdam jednej z matur (nie ma szans, aby było inaczej). Chciałabym wiedzieć:
a) w jakim terminie będę pisać egzaminy, jeśli w ogóle nie przyjdę na ich pierwsze (czerwcowe) terminy?
b) kiedy będą poprawki, które normalnie odbywały się w sierpniu?
c) w przypadku dwóch powyższych – czy będę mogła złożyć jeszcze papiery na studia? Mówimy o sytuacji po maturze pisanej we wrześniu.

Wyprzedzając odpowiedź “spróbuj napisać wszystko w czerwcu”, dopiszę, że wyjazd na matury daleko od domu to dla mnie koszt kilkuset złotych.
Dziękuję wszystkim za godne zaufania odpowiedzi 😢

Przede wszystkim informacja niezbyt związana z postem ale wciąż ważna: pamiętaj że świat nie kończy się tylko na maturze i można robić w życiu wiele innych rzeczy zamiast studiowania, a ją zawsze można poprawić, albo napisać za rok.

Nie możesz się tak poddać, szkoda tylu lat nauki i pracy jaka włożyłaś w przygotowania.  Szukaj pomocy w szkole u wychowawców albo dyrektorki!!

Matura drugi termin

[quads id=11]

Jeżeli nie podejdziesz normalnie w czerwcu bez żadnej przyczyny, to podejrzewam, że będziesz mogła dopiero za rok. Musi być przyczyna przyczyna – stan zdrowia, wypadek, to następny termin, w lipcu. Jeżeli nie zdasz w czerwcu, to poprawka we wrześniu, ale nie wiem, jak to by było, jakbyś nie zdała w lipcu. Mimo wszystko głowa do góry, znam osobę, która dostała maturę po 2 latach od napisania jej.

Skontaktuj się ze szkolą. Jeżeli podejdziesz do matury w czerwcu i nie zdasz 1 przedmiotu obowiązkowego to masz możliwość poprawy we wrześnio i możesz próbować dostać się w naborach wrześniowych (niestety nie wiem czy są wszędzie) gdy nie pojawisz się w czerwcu to możesz pisać w lipcu (2 termin) ale musisz się zgłosić do szkoły, gdy nie zdasz 1 przedmiotu w lipcu to poprawka jest dopiero za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *